kiwu(swagger era✨) on Nostr: The test isn't that confusing!! The test: You are making 6 batches of peach muffins. ...
The test isn't that confusing!!
The test: You are making 6 batches of peach muffins. Each case of peaches are 8 pounds and cost $14.50. One batch requires 47 ounces of peaches. The yield percent for poppy seeds is 67%. If one cup weighs 3.5 ounces, how much will it cost to make all 6 batches of peach muffins??
Published at
2024-04-26 16:12:11Event JSON
{
"id": "700189bdd3b3fb1ea1b6a5217967c0cd58636b41f7591579d63434af901c74af",
"pubkey": "b47148f5a474db21501a3f7bc49dc3c39966464dd251c2e5d17dbde47d2c63fb",
"created_at": 1714147931,
"kind": 1,
"tags": [
[
"e",
"8b54df8895d964c3d378881ff990e6298b690e0e29639d8f71aefda2eaeb20e2",
"wss://relay.mostr.pub",
"reply"
],
[
"proxy",
"https://kpop.social/users/ShaMyouiMo/statuses/112338398841838397",
"activitypub"
]
],
"content": "The test isn't that confusing!!\n\nThe test: You are making 6 batches of peach muffins. Each case of peaches are 8 pounds and cost $14.50. One batch requires 47 ounces of peaches. The yield percent for poppy seeds is 67%. If one cup weighs 3.5 ounces, how much will it cost to make all 6 batches of peach muffins??",
"sig": "8420cf3937586dce867735c1b62c53cf393de1110ac7ffe3acf518df21d6add4da0010c6c65e017f13b1b3b1456a09eef5e0157f86a21532d75a097ec0597d77"
}